Program festiwalu

Warsztaty główne

Masaż dynamiczny

Siawasch Peyman

Dynamiczny masaż tajski jest unikalnym podejściem inspirowanym pracą Tajskiego Mistrza Chaiyuth Priyasith oraz technikami osteopatycznymi. Daje on praktykującym narzędzia, żeby poprawić ciągłość, płynność oraz zmianę rytmu w trakcie ich terapii. Dynamiczny Masaż Tajski jest bardzo twórczym i zabawnym sposobem podejścia do ciała. Odpowiednia mieszanka delikatnego potrząsania, kołysania i drgań, pomaga rozluźnić system nerwowy, przywrócić ruchomość i nawiązać kontakt z pierwiastkiem wody.

Sekwencje Mojrim

Siawasch Peyman

Sekwencje Morjim są zbiorem 45-minutowych sekwencji, które w większości skupiają się na jednym obszarze ciała. Sia rozwinął je podczas swojego dłuższego pobytu w wiosce Morjim na południu Indii, kiedy przebywał u swojego nauczyciela, żeby pogłębić osobistą praktykę yogi. Idea, która stoi za tymi sekwencjami polega na tym, żeby używać wielu różnorodnych technik i przełączać się ze statycznych do dynamicznych, rozluźniający powięzi oraz wprowadzających ruch w zastałe tkanki, pracując dłońmi, przedramionami a nawet kością piszczelową.

Odblokowywanie energii

Robert Henderson

Dlaczego określone części twojego ciała nie otwierają się łatwo w czasie jogi lub masażu?

Ten warsztat dokładnie opisuje 20 rodzajów dyskomfortu oraz trudności, na które można natrafić w czasie praktykowania jogi lub masażu, które nie wynikają z problemów anatomicznych, ale wynikają z blokad w ciele energetycznym, które stymulowane przez praktykę jogi, powodują fizyczny dyskomfort i niewygodę.

Typowe, związane z energią, fizyczne objawy w twoim ciele obejmują:

 • napięcie w kostkach
 • słabość w kolanach
 • napięte łydki
 • zamknięte biodra
 • słabość w lędźwiach
 • zimno w brzuchu
 • napięcie w odcinku piersiowym pleców
 • sztywność w łopatkach
 • napięcie trapezjusza
 • bolesność i słabość górnych ramion, łokci lub nadgarstków
 • bolesność, napięcie lub zapalenie w szyi i gardle

W czasie tego warsztatu poznamy energetyczne źródło oraz przyczynę każdej z tych sytuacji.

Zostanie pokazany fizyczny opis faktycznej blokady wraz z poradą, jaki jest najlepszy sposób na przełamanie lub uwolnienie blokady, tam gdzie jest to możliwe. Niektóre rodzaje bólu i niewygody odsłaniają to, jaki fizyczny wpływ na twoje ciało może mieć wychowanie, środowisko, rodzina, przyjaciele lub stylu życia.

Osteothai

Flora Bisogno

CZĘŚĆ 1
Rehabilitacja stawów z użyciem technik dynamicznych: zasady ogólne oraz szczegóły dotyczące kolan.

Dzięki połączeniu masażu tajskiego z zasadami osteopatii, w tym warsztacie 1, wprowadzę podstawowe zasady, jak należy zajmować się stawami: procedury, rytm, rotacja i stałe punkty, wzajemne oraz rozluźnienie. Poznamy także techniki dynamiczne, takie jak kołysanie, pulsowanie oraz odbijanie. W jaki sposób możemy je stosować w terapii, żeby odbudować ogólną mobilność, łączność, koordynację i stabilizację. Skupimy się na technikach specyficznych dla kolan.

CZĘŚĆ 2
Rehabilitacja stawów z użyciem technik dynamicznych oraz rozluźnianie tkanek ze szczególnym uwzględnieniem barków.

Poprzez zastosowanie zasad przedstawionych na warsztacie 1, pokażemy proste sekwencje skupiające się na barkach. Nauczymy się leczyć i luzować barki, poprzez uwolnienie zablokowanej energii, przywracanie ruchomości i mobilności wraz z koordynacją oraz łącznością stawów. W ramach naszego holistycznego podejścia dołączymy do tego pracę/zabawę z powięziami.

Osteothai to połączenie zasad i technik osteopatycznych z masażem tajskim. To pomost, łączący Wschód z Zachodem. Ta forma pracy z ciałem, łączy w sobie niezwykłe kreatywne i potężne techniki masażu tajskiego z precyzyjnym i delikatnym dotykiem osteopatii.

Osteothai zostało stworzone przez Davida Lutta i Arno L’hermitte, dwóch francuskich osteopatów zakochanych w masażu tajskim. Każdy z nich opracował następnie koncepcję zgodnie ze swoimi poglądami i inspiracjami, dzięki czemu Osteothai cały czas ewoluuje.

Osteothai łączy:

 • Zróżnicowane i mocne rozciąganie tradycyjnego masażu tajskiego z wykorzystaniem technik długich dźwigni w różnych grupach mięśni (inspirowanych pozycjami jogi); a jego akupresura działa na linie energetyczne i kreatywność dynamicznych ruchów tradycyjnego masażu tajskiego.
 • Uwalnianie napięcia tkanek przez osteopatię i praca nad ograniczeniem ruchomości.

Zajęcia dodatkowe

Qi Gong z Tomkiem Eichelbergerem

W praktyce masażu potrzebujemy dobrze czuć to co robimy. Żeby to było możliwe musimy poczuć dobrze siebie. Qi Gong uczy tego jak dogadać się z samym sobą, jak w zintegrowany sposób się poruszać. Podczas 2 godzinnego warsztatu zajmiemy się tym jak samemu sobie zrobić wewnętrzny, ożywczy i porządkujący masaż.

Joga z Asią Ochędowską

Joga to holistyczny sposób pracy z ciałem, integrujący siłę, elastyczność, mobilność i koordynację. Abyśmy mogli w pełni swobodnie i bezwysiłkowo dbać o ciała osób, które przychodzą do nas na masaż, musimy, w pierwszej kolejności, zadbać o nasze ciała. Zapraszam Cię na poranną rozgrzewkę jogową, podczas której przyjemnie wybudzimy się i przygotujemy się całodziennej praktyki masażowej.

Spontaniczne kąpiele w stawie


Dodatkowy warsztat
(16-17 sierpnia)

Osteothai w chronicznym bólu lędźwi oraz kości krzyżowej

Flora Bisogno

Dolna część pleców jest obszarem, gdzie spotykają się różne struktury i systemy: mięśnie szkieletu, trzewne, powięzi oraz energia. W celu polepszenia ruchomości kręgów, przywrócenia żywotności oraz ułatwienia ruchu w lędźwiach, użyjemy specjalnych technik dynamicznych i statycznych z masażu tajskiego oraz osteopatii.

Po wstępie dotyczącym głównych zasad używanych w Osteothai do ogólnego leczenia, skupimy się na kości krzyżowej oraz stawie krzyżowo biodrowym, odcinku lędźwiowym kręgosłupa, wybranych mięśniach (lędźwiowy większy, czworoboczny lędźwi, gruszkowaty).
Przećwiczymy sekwencję w leżeniu na plecach, na boku oraz na brzuchu, w celu uwolnienia chronicznego bólu lędźwi, ale nie zapomnimy przy tym o brzuchu oraz C0-C1-C2.

Program

WarsztatNauczyciel
Środa 11.08Wieczór
Czwartek 12.08Rozgrzewka 7:30Qi GongTomek Eichelberger
10:00-13:00Ręce BuddyTomek Eichelberger
15:00-18:00FundamentyHania Łubek
WieczórThai TouchHania Łubek
Piątek 13.08Rozgrzewka 7:30JogaAsia Ochędowska
10:00-13:00Osteothai 1Flora Bisogno
15:00-18:00Energia Subtelna 1Robert Henderson
Wieczór
Sobota 14.08Rozgrzewka 7:30JogaSia
10:00-13:00Sekwencje MorjimSia
15:00-18:00Osteothai 2Flora Bisogno
WieczórIntegracja
Niedziela 15.08Rozgrzewka 7:30Qi Gong
10:00-13:00Masaż dynamicznySia
15:00-18:00Energia Subtelna 2Robert Henderson