Nauczyciele

Flora Bisogno

Flora Bisogno, studiowała filozofię i antropologię kulturową (PhD UniMib, Włochy 2010) i pracuje obecnie jako terapeutka holistyczna. Od 2020 roku naucza jogi (hatha, yin, viniasa) oraz medytacji. W 2012 zaczęłą uczęszczać na kursy z nauczycielami szkoły Sunshine Network, głównie we Francji, Grecji i Tajlandii. Ukończyła i pogłębiła długi kurs trenerski Osteothai z Davidem Luttem w Lulyani School of Thai and Osteothai Yoga Massage (Francja), kończąc go dyplomem. W 2019 otrzymała certyfikat Master of Osteothai w tej samej szkole (MOT). Od 2015 prowadzi szkolenia masażu tajskiego we Włoszech i w Niemczech, asystując również takim nauczycielom jak David Lutt, Takis Okonomis, Till Heeg, Ivan Medici oraz Kai Riberau. Obecnie pogłębia biodynamiczne podejście terapii czaszkowo-krzyżowej, jako słuchacz w Centro Studi NAME (Włochy).

Od 2013 roku jest członkiem Włoskiej Federacji Masażu Tajskiego (FIITM). Stosuje i promuje techniki uważności inspirowane praktykami z Plum Village, założonej przez wietnamskiego mnicha Zen Thich Nhan Hanh, którego naukami się kieruje.


Robert Henderson

Robert Henderson uczy i praktykuje masaż tajski od 2000 roku. Specjalizuje się w pracy z energią i duchowym uzdrawianiu.

Pracuje sam na sam z osobami, którym pomaga przeprocesować i uwolnić przeszłe traumy oraz zranienia. Prowadzi również warsztaty w Europie na tematy związane z pracą z energią oraz wpływem wychowania i środowiska na nasze ciało.

Jest autorem książek: Healing in the Energy Body and It’s All My Parents’ Fault oraz wielu artykułów w magazynach Yoga Aktuell (Niemcy) oraz Massage World (UK).

Robert urodził się w Dublinie. Obecnie mieszka w Wiedniu.


Siawasch Peyman

Jako praktyka profesjonalnego teatru ruchu „vis plastica trans gen.” zawsze zajmowało go ciało. Jak się poruszać i wyrażać w całej różnorodności, żeby komunikować się niewerbalnie i w jaki sposób leczyć się z bólu i zranień. Występy na całym świecie zawiodły jego grupę do Tajlandii, gdzie Sia poznał masaż tajski. 

Pierwsze doświadczenia zdobywał w 2005 roku, w słynnej świątyni Wat Pho w Bangkoku. Od tego momentu masaż tajski zaczął coraz bardziej dominować w jego życiu. Jako certyfikowany pedagog społeczny, poprzez edukację, Sia udzielał wsparcia młodym ludziom z problemami psychicznymi i behawioralnymi w latach 2007-2015.

Mając nieustający związek z ruchem, nauczał capoeiry, pilates, yogi oraz zaczął wtedy wykonywać masaże tajskie. Z artysty scenicznego, powoli stawał się artystą terapeutycznym. Sia w dalszym ciągu uczył się w różnych technikach leczniczych i ostatecznie w pełni się temu poświęcił.  

Prowadząc warsztaty z masażu tajskiego od 2015 roku, Sia znajduje radość w dzieleniu się swoją pasją i sposobem w jaki traktuje ludzi. Bo dla niego dawanie masażu jest świętym darem, który łączy jedną duszę z drugą.

Jako nauczyciel, Sia jest bardzo autentyczny w przekazywaniu swojego osobistego doświadczenia. Używa swojej wiedzy dydaktycznej, żeby wspierać i kierować. Jest szczęśliwy, gdy widzi, że techniki wyrastają z własnej osobowości uczniów, i gdy uwewnętrzniają ich rozumienie.


Hanna Łubek

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała zarówno w Polsce jak i w trakcie wielomiesięcznych wyjazdów do Tajlandii (ukończyła szkolenia w dziedzinie min. wielu form Masażu Tajskiego, Refleksoterapi, Masażu Powięzi, Bioenergetyki, Medycyny Chińskiej oraz Masażu Spa). Pracę z ciałem i medytacją rozpoczęła w 2000 roku a od 2007 roku prowadzi swoją własną praktykę, stąd techniki prezentowane popiera wieloma przykładami dotyczącymi pracy z konkretnymi przypadkami.

Swoim doświadczeniem dzieli się prowadząc kursy i warsztaty min. w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii oraz we Włoszech. Od 2014 prowadzi kursy i współtworzy społeczność Yeshe, szkołę masażu tajskiego, która skupia pasjonatów świadomej pracy z ciałem. Charakterystyczną cechą prowadzonych przez nią kursów stacjonarnych i wyjazdowych, warsztatów prowadzonych na festiwalach oraz “wymianek masażowych” jest głębokie wsłuchiwanie się w potrzeby ciała masowanego, rozluźnienie i bezwysiłkowość pracy oraz dzielenie się ludzkim ciepłem, z czego naturalnie pojawia się uśmiech radość.


Tomek Eichelberger

Tomek Eichelberger – absolwent Warszawskiego AWF’u. Instruktor wielu sportów. Od zawsze ciekawy ruchu i bezruchu. Eksplorował swoje możliwość w sztukach walki i sportach drużynowych ale dopiero odkąd praktykuje Qi Gong czuje, że realizuje swój potencjał w pełni. Przygoda ta trwa już wiele lat i nigdy się nie skończy.